Objednávka |Napište nám

Ocenění pro naši výpravnou knihu o pražské symbolice

Prahou po stopach zednarske symboliky_obalka
Velice nás těší, že naše nejnovější kniha "Prahou po stopách zednářské symboliky"
vydaná na konci roku 2017 oslovila porotu Jednoty tlumočníků a překladatelů
a v soutěži SLOVNÍK ROKU 2018 se umístila na druhém místě v kategorii

CENA POROTY ZA ENCYKLOPEDII VŠEOBECNOU + PRŮVODCE 2018

Ocenění si velice vážíme a děkujeme všem, kteří s námi na knize spolupracovali.

Více o knize najdete ZDE.





Ocenění na Gloria Musaealis 2010

   Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem, na jehož přípravě a realizaci tří nových stálých výstav se Praga Mystica s.r.o. významně podílela, získalo „Zvláštní ocenění“ v kategorii „Muzejní počin roku 2010“.

   Slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis 2010 se uskutečnilo dne 19. května 2011 v krásných prostorách Pantheonu Národního muzea. Sedmičlenná odborná komise ocenila pestrost a nadregionální pojetí tří zcela nových stálých výstav – Páni z Rožmitála, Jak se žilo na Podbrdsku a Jakub Jan Ryba.

  Tímto prestižním oceněním se Podbrdské muzeum dostalo do společnosti takových institucí, jakými jsou Národní galerie v Praze, Muzeum umění Olomouc, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a další.

   Národní soutěže muzeí vyhlašuje Ministerstvo kultury České republiky a Asociace muzeí a galerií České republiky. Každoročně roste zájem o účast v soutěži, která zahrnuje tři kategorie – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. Předsedkyně Asociace, PhDr. Eva Dittertová, zdůraznila, že smyslem soutěže je ocenit práci tvůrců výstav, činnost muzejníků a zároveň veřejnost upozornit na zajímavé kulturní projekty po celé republice.

Oceneni_PodbrdskeMuzeum_1

Večera se zúčastnilo 15 zástupců početného týmu, který Podbrdské muzeum utvářel.
Ocenění převzal starosta města Rožmitála pod Třemšínem spolu s ředitelkou muzea.
Foto Petr Polák


Více o Podbrdském muzeu najdete zde.


První česká kniha vítězem v Paříži

   Jako vůbec první a dosud jediná česká kniha v tomto oboru získala Nová encyklopedie českého a moravského vína prestižní ocenění ve světové soutěži publikací o víně.

   Již 76 let vybírá a oceňuje Mezinárodní organizace révy a vína (O.I.V.) se sídlem v Paříži ta nejlepší díla z velkého počtu vydaných publikací. Poprvé v historii získala toto významné ocenění Česká republika.

   Dne 16. října 2006 se v sídle O.I.V. v Paříži uskutečnilo slavnostní předávání ocenění, kterého se osobně zúčastnili tři ze čtyř autorů – Vilém Kraus, Zuzana Foffová a Bohumil Vurm. Všichni autoři převzali diplom a plaketu z rukou prezidenta poroty O.I.V., J. E. Františka Lipky. Profesor Vilém Kraus převzal diplom a plaketu také za svou vnučku Dášu Krausovou.

Autori s ocenenim od OIV

   Tento ročník byl výjimečný nejen prvotním oceněním České republiky, ale O.I.V. připravila několik novinek. Zcela novou tvář diplomu doplnila velmi originální plaketou – v pryskyřici zalité lístky révy vinné pocházejí přímo z keřů révy, která je pěstována na dvoře sídla O.I.V. v Paříži. Poprvé byli vedle autorů vybraných knih oceňováni rovněž nakladatelé, kteří jsou na diplomu také uvedeni.

   U příležitosti XIX. světového kongresu révy a vína bylo jednomyslně oceněno šest ze všech nových vinařských publikací. Nová encyklopedie českého a moravského vína zvítězila v kategorii „Monografie a zvlášť odborné a propagační dílo“. Dostala se tak do společnosti publikací z vinařských velmocí, jakými jsou Francie, Španělsko či Itálie, které zvítězily v ostatních pěti kategoriích.

   U děl se hodnotí odborný přínos publikace a její originální obsah, tedy nové a osobní pohledy na problematiku. Publikace jsou hodnoceny řadou odborníků z celého světa (univerzitními profesory, novináři, vědci, historiky apod.) z oblasti vinohradnictví, vinařství, vinařské ekonomiky, vína a zdraví, ale také z oblasti historie, literatury a umění.

   Při pařížské návštěvě přijal autory velvyslanec České republiky, J. E. Pavel Fischer, který projevil velký zájem o víno a strávil s autory příjemnou hodinu. Setkání se zúčastnil také zástupce pana velvyslance, pan Jiří Parkmann, který autory doprovázel i na večerním slavnostním předávání ocenění. S propagací autorům pomáhal tiskový mluvčí, pan David Steinke.

Vysílání Českého rozhlasu ve francouzštině - Radio Prague:
18. 11. 2006
13. 11. 2006

VínoBoschTarotAdopce